Archiv pro kategorii „Reportáže“

postheadericon Indonésie – potápění

Indonésie – potápění

Indonésie je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvatel jde o čtvrtý nejlidnatější stát světa a rovněž o stát s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu. Státním zřízením země je republika s voleným prezidentem a parlamentem. Hlavním městem Indonésie je Jakarta. Na pevnině hraničí Indonésie s Papuou Novou Guineou, Východním Timorem a Malajsií. Na moři sousedí se Singapurem, Filipínami, Austrálií, Palau, Thajskem a indickým územím Andamany a Nikobary. Potopte se s námi do hlubin moře!

Více v “Indonésie – potápění” »

postheadericon Španělsko – Tenerife – potapení

Španělsko – Tenerife – potapení

Tenerife. Největší , který se může pyšnit řadou nej. Potopte se s námi do hlubin moře!

Více v “Španělsko – Tenerife – potapení” »

postheadericon Týnský dvůr – ungelt, Praha

Týnský dvůr – ungelt, Praha

Pražský Ungelt neboli Týnský dvůr, je jednou z nejcennějších pražských památek. Nalezneme jej nedaleko Staroměstského náměstí. A k čemu vlastně v minulosti kupecký dvůr sloužil? Proč do jeho bran mířily tisíce kupců z celého světa? Více o historii napoví reportáž.

Více v “Týnský dvůr – ungelt, Praha” »

postheadericon Španělsko – La Palma

Španělsko – La Palma

La Palma, přesně Isla de La Palma, je vulkanický ostrov v podobě kaldery v Atlanském oceánu, který je součástí Kanárských ostrovů, které patří Španělsku. Je to jeden ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů, ležících v Atlantském oceánu při západním pobřeží Afriky. Ostrov je plný palem a banánů. Nedotčená příroda, která láká k výletům.

 

Více v “Španělsko – La Palma” »

postheadericon Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdy jsou ostrovní stát v Africe. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert (což ve francouzštině znamená Zelený mys), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Více o historii, kultuře i o tom, co je dobré vidět, pokud se tam chystáte.

 

Více v “Kapverdské ostrovy” »

postheadericon Muzeum kávy Praha Letná

Muzeum kávy Praha Letná

Muzeum kávy. Ojedinělá galerie a muzeum v jednom.Nemusíte do Paříže, stačí se vydat na pražskou Letnou.

Více v “Muzeum kávy Praha Letná” »

postheadericon Španělsko – Gran Canaria – Palmitos park

Španělsko – Gran Canaria – Palmitos park

Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárských ostrovů. Nachází se jižně od Tenerife a západně od ostrova Fuerteventura. Navštivte s námi největší botanicko-zoologickou zahradu Palmitos park na tomto ostrově.

Více v “Španělsko – Gran Canaria – Palmitos park” »

postheadericon Muzeum hraček, Pražský hrad

Muzeum hraček, Pražský hrad

Muzeum hraček na Pražském Hradě. Unikátní výstava hraček, která potěší všechny, malé i velké. Naleznete ji v budově Starého purkrabství. Výstava je doplněna částí rodinné sbírky filmaře a karikaturisty Ivana Steigera.

Navštívili jste také Muzeum hraček v Praze? Nebo jste byli v Muzeu hraček v Brně? Podělte se v komentářích o svou zkušenost.

Více v “Muzeum hraček, Pražský hrad” »

postheadericon Mořský svět, Praha

Mořský svět, Praha

Mořský svět. Konečně i v Praze máme moře! Skvělý tip na rodinný výlet! Přijďte si prohlédnout nejdražší sladkovodní akvaristické ryby, které představují mezi akvaristy rybí Rolls Royce.

Více v “Mořský svět, Praha” »

postheadericon Loreta Praha

Loreta Praha

Pražská Loreta. Patří právem ke skvostům Prahy. Podívejte se jak vypadá světová zvonkohra. O Loretu i o poutníky od založení místa pečují řeholníci Řádu menších bratří kapucínů, jejichž klášter s kostelem P. Marie Andělské je v sousedství. Každá doba naplňuje tento vztah novými formami. V současné době je část kláštera k dispozici jako Poutní dům.

Více v “Loreta Praha” »

Anketa

Už jste letos lyžovali?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Nejlépe hodnocené
Facebook