postheadericon Fotogalerie

Fotíte rádi a dobře? Podělte se o své fotografie s ostatními diváky Cestovní galerie! Své náměty nám posílejte přes kontaktní formulář. Nebo se jen kochejte krásami naší planety. Ponořte se do pohádkových zákoutí planety Země! Vydejte s námi na cestu kolem světa přímo z Vašeho obýváku.

postheadericon 2.díl – Cestovní galerie – 9.4.2011

Cestovní galerie 2. díl

Ve 2. dílu Cestovní galerie navštívíme malou obci Líbeznice u Prahy. Podíváme se do kostela Svatého Martina. O svých cestách na Filipíny bude vyprávět cestovatel Vojtěch Tupý. Jeho přítelkyně Maria je filipínka. Přesně v den našeho natáčení slavila narozeniny. Připravila pro nás filipínskou specialitu beef mechado a sladký těstovinový salát s ovocem. Recept najdete v našem magazínu. Filipíny to je tisíce ostrovů a tisíce úsměvů. O tom se můžete sami přesvedčit už tuto sobotu v 21:00. Na závěr nebude chybět tip na výlet pro celou rodinu – zámecký areál Ctěnice. Právě tam můžete vyhrát vstup pro dvě osoby a k tomu jako bonus piknikový koš se šampaňským a dalšími pochutinami.

Více v “2.díl – Cestovní galerie – 9.4.2011” »

postheadericon Soutěžní otázka, 14. týden (9.4. – 14.4. 2011)

Zámecký areál Ctěnice

Jak se jmenuje expozice na zámku Ctěnice věnovaná Habsburkům (3 slova)? – ODPOVĚĎ:  Za císaře pána


Více v “Soutěžní otázka, 14. týden (9.4. – 14.4. 2011)” »

postheadericon Národní technické muzeum Praha

reportaz_-_narodni_technicke_muzeum_praha

Národní technické muzeum v Praze, založené roku 1908, je největší českou institucí specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru. Shromažďuje sbírky dokumentující vývoj vědy, techniky a průmyslu v českých zemích. Znovu po rekonstrukci otevřeno a my jsme byli u toho.
Více v “Národní technické muzeum Praha” »

postheadericon Španělsko – La Gomera

reportaz_-_la_gomera_sponalsko

La Gomera, druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví. Je to poslední ostrov, kde se dne 6. září 1492 zastavil Kryštov Kolumbus před svou plavbou do Ameriky.

Více v “Španělsko – La Gomera” »

postheadericon Výstava tropických motýlů v pražské Troji od 5.4. do 1.5.2011

Výstava tropických motýlů v pražské Troji od 5.4. do 1.5.2011

V botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji startuje 5.4.2011 výstava tropických motýlů. Na dlani mám jen pár kousků, celkem ovšem do Troje ze Stratfordu nad Avonou „přiletí“ zhruba 5.000 kusů kukel 50 druhů exotických, něžných krasavců, kteří se budou líhnout přímo před zraky návštěvníků! Jsou mezi nimi rekordmani ve velikosti (nejmenší, největší) i rychlosti (ten nejrychlejší „to umí“ za více než 60 km/h)!

Kdy: 5. 4. 2011  – 1.5.2011 (út-ne 9:00-18:00)
Kde: Praha, Botanická zahrada Troja – skleník Fata Morgana
Pořadatel: Botanická zahrada Praha
WWW: http://www.botanicka.cz

 

Více v “Výstava tropických motýlů v pražské Troji od 5.4. do 1.5.2011” »

Anketa

Už jste letos lyžovali?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Nejlépe hodnocené
Facebook