postheadericon Pražská muzejní noc 2011

 

Horečka muzejní noci! Asi tak nějak by se mohl jmenovat dokumentární film, který by zachycoval atmosféru ojedinělé kulturní akce, která se jmenuje Pražská muzejní noc. Letní večer, muzea a galerie plné návštěvníků toužících po kulturních zážitcích v netradičním nočním čase. Pomineme-li dopravu a vstup do všech zapojených institucí a jejich objektů zdarma nebo za symbolické vstupné (v objektech Pražské informační služby a NKP Vyšehrad), je to právě ona noční doba, která je pro návštěvníky největším lákadlem.

Kdy: sobota 11.6. 2011 od 19:00
Kde: Praha
Pořadatel: Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy, Asociace muzeí a galerií ČR
WWW: http://www.prazskamuzejninoc.cz

Pražská muzejní noc, kterou pro Vás pořádá Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi, propukne v sobotu 11. června 2011 v 19 hodin.

Pražská muzejní noc 2011

Do akce se letos zapojuje rekordní počet 34 institucí, které ve více než 60 objektech zpřístupní návštěvníkům své expozice a výstavy. Můžete se opět těšit na bohatý doprovodný program, který se již stal pro Pražskou muzejní noc typickým. Přijdete-li, zjistíte, že výstavní sály ožijí hudbou, promění se v kina, výtvarné ateliéry, tvůrčí dílny, divadelní jeviště a dětské herny. Řada muzeí a galerií tak opět zboří mýtus, že se mezi skleněnými vitrínami musí tiše našlapovat a takřka nedýchat.

Využijte možnosti pohodlné přepravy mezi jednotlivými objekty zdarma. Dopravní spojení mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím speciálních autobusových linek. Místem centrálního přestupního bodu je jako každoročně náměstí Jana Palacha. Zde můžete v den konání akce navštívit informační stan, a to od 10 do 24 hodin. Druhý stan bude umístěn den předem (12 –19 hodin) a v den konání akce (10–24 hodin) před hlavní budovou Národního muzea.

VN:F [1.9.14_1148] Hodnocení: 0.0/10 (0 hlasů)
 

Napsat komentář

Anketa

Už jste letos lyžovali?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Nejlépe hodnocené
Facebook