postheadericon Trvalkový víkend v areálu zámku v Průhonicích 4.6. a 5.6.

 

Tisíce květů kosatců, pěnišníků, denivek, pivoněk a další květin, komentované prohlídky s odborným průdTrvalkový víkendvodcem po sbírkách Botanické zahrady Chotobuz, ukázky využití trvalek, cibulovin i travin na květinových záhonech v Dendrologické zahradě a poprvé v historii i komentovanou prohlídku rozlehlého alpina  připravili pro všechny milovníky květin pracovníci Botanického ústavu AV ČR a Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích.

Kdy: sobota 4. 6. 2011  a neděle 5.6.2011 (9:00-18:00)
Kde: v prostorách Průhonického zámku, Průhonického parku a Dendrologické zahrady
WWW: http://www.pruhonice-obec.cz/park-zamek/d-65237/p1=2085
Vstupné: doprovodné akce zdarma, do parku 50,- Kč dospělí, 25,- Kč děti, 100,- Kč rodinné vstupné

 

Pro veřejnost bude otevřen také Rytířský sál Průhonického zámku. Jeho interiéry budou vyzdobeny ukázkami jak moderního tak i tradičního japonského stylu aranžování rostlin (ikebana), které připravilo studio  Prague Sogetsu Study Group.

V návštěvnickém centru si pak návštěvníci mohou prohlédnout výstavu akvarelů kosatců akademického malíře Antonína Pospíšila a zvolit nejkrásnější či nejzajímavější kosatec. Pro zájemce jsou připraveny odborné přednášky o netradičních trvalkách.

Symbolický význam rostlin v Číně a Japonsku přiblíží informační tabule rozmístěné přímo v botanické zahradě Průhonického parku.

Pro děti je připraveno ve spolupráci s BOTANY.CZ a Plant Publishing Holland malování růží v botanické zahradě. Malé i velké děti si budou moci vybrat z přibližně tisíce odrůd růží, které v zahradě rostou. Každý obrázek bude odměněn drobnou cenou. Nejlepší práce budou zveřejněny na webu a slavnostně vyhodnoceny.  Vítězné obrazy pak budou po celé léto vystaveny v prostorách Návštěvnického centra průhonického parku.-pokud je to pravda.

Vrcholem akce je nedělní Japonský den, bohatý kulturní program připravený ve spolupráci s Česko-japonskou společností.  Na praktické ukázce se návštěvníci seznámí se základními principy aranžování ikeban, na workshopu si vyzkouší školu sumie, kaligrafie i umění origami. Skutečnou třešničkou na dortu bude živé předvedení tradičního japonského divadla v podání brněnského souboru Kiyogen.

VN:F [1.9.14_1148] Hodnocení: 0.0/10 (0 hlasů)
 

Napsat komentář

Anketa

Už jste letos lyžovali?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Nejlépe hodnocené
Facebook